موردانتظارترین فیلم های سال 2024

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ / نویسنده : مدیر
موردانتظارترین فیلم های سال 2024
به گزارش دانلود فيلم و به نقل از برخورد دهنده پس از موفقیت عظیم فیلم‌های «باربی» و «اوپنهایمر» و همچنین آثار مستقل درخشانی مانند «اسکینکامارینک»، «چگونه یک خط لوله را منفجر کنیم» و «زندگی‌های گذشته»، سال 2023 سال فوق‌العاده‌ای برای سینما بود.


به گزارش دانلود فيلم و به نقل از برخورد دهنده پس از موفقیت عظیم فیلم‌های «باربی» و «اوپنهایمر» و همچنین آثار مستقل درخشانی مانند «اسکینکامارینک»، «چگونه یک خط لوله را منفجر کنیم» و «زندگی‌های گذشته»، سال 2023 سال فوق‌العاده‌ای برای سینما بود. امسال، تماشاگران خواهان تجربه‌ی سینمایی بودند و در عین حال نشان دادند که یک داستان عالی از فیلم‌های اکشن بدون محتوا، اهمیت بیشتری دارد. با این چشم‌انداز سینمایی جالب، وارد سال 2024 می‌شویم که از همین حالا نوید یک سال عالی دیگر را برای سینما می‌دهد.


در سال 2024 شاهد اکران پروژه‌های بسیار مورد انتظار مانند «تلماسه: بخش دوم» و «ددپول 3» خواهیم بود، در حالی که جدیدترین آثار کارگردانانی مانند بونگ جون-هو، لوکا گوادانینو و جرج میلر را نیز برای ما به ارمغان می‌آورد. ما به دنیای «درون ذهن» بازمی‌گردیم، با «نوسفراتو» به داستان اصلی خون‌آشام‌ها برمی‌گردیم و با همراهی خواکین فینیکس و لیدی گاگا آواز می‌خوانیم. 


عالی! سال 2024 داره به یه سال هیجان‌انگیز و پر از فیلم‌های درجه یک تبدیل میشه. بیایید نگاهی به برخی از موردانتظارترین عناوین برای سال آینده بندازیم.


"آرگیل"

2 فوریه

متیو وان، کارگردان فیلم «آرگایل»، آن را به عنوان یک «فیلم قرار فوق‌العاده» توصیف کرده است، چیزی که دنیا به آن نیاز دارد.

این فیلم که در تاریخ 2 فوریه 2024 در سینماهای ایالات متحده و بریتانیا اکران می‌شود، با بازی برایس دالاس هاوارد در نقش الی کانوی، رمان‌نویس مشهور جاسوسی است که با نزدیک شدن بیش از حد یکی از رمان‌هایش به فعالیت‌های واقعی یک سندیکای جنایت، خود را در دنیای جاسوسی می‌بیند. خوشبختانه، او مجبور نیست به تنهایی با مرگ روبرو شود، زیرا آیدن وایلد (با بازی سم راکول) - یک جاسوس واقعی - برای محافظت از الی و گربه دوست‌داشتنی او، یعنی الفی، ظاهر می‌شود.


وان با بازاریابی فیلم مسیری غیرمتعارف را در پیش گرفته است، به گونه‌ای که تریلر فیلم تنها صحنه‌هایی از بیست و هشت دقیقه‌ی اول فیلم را به نمایش می‌گذارد، علاوه بر انتشار رمانی از الی کانوی که توسط یک نویسنده‌ی پنهان نوشته شده است، که اولین کتاب از یک مجموعه‌ی رمان برنامه‌ریزی‌شده است.


اگر از لو رفتن داستان می‌ترسید، نگران نباشید! رمان آینده ممکن است اولین رمان از رمان‌های درون‌داستانی باشد که کانوی درباره‌ی مامور آرگایل (با بازی هنری کویل) می‌نویسد، اما فیلم در واقع بر اساس رویدادهای رمان بعدی کانوی ساخته شده است.


وان سابقه‌ی طولانی در ارائه‌ی فیلم‌های پاپ‌کورنی سرگرم‌کننده و غیرمعمول دارد و به نظر می‌رسد با بازیگران پرستاره‌ی «آرگایل» (که شامل ساموئل ال جکسون، برایان کرانستون، کاترین اوهارا، دوا لیپا، آریانا دبوس، صوفیا بوتلا و بازیگران دیگر می‌شود) او یک فیلم دیگر برای خوشحال کردن مخاطبان سینما آماده دارد. 


تلماسه: قسمت دوم

1 مارس

اولین فیلم «تلماسه» ساخته‌ی دنی وِلِنُو به تنهایی دستاوردی درخشان بود، با جلوه‌های بصری خیره‌کننده‌ی رویایی، موسیقی متن پرطنین و وسعتی حماسی. با این حال، این شکایت که این فیلم تنها نیمی از یک اثر کامل است، چه بخواهید بپذیرید یا نه، درست بود.

با توجه به تمام چیزهایی که تاکنون دیده‌ایم، به نظر می‌رسد «تلماسه: بخش دوم» به میزان قابل توجهی از هیجان پیرامون خود عمل خواهد کرد. ما نه تنها بازیگران هیجان‌انگیز جدیدی مانند فلورنس Pugh، آستین باتلر، لئا سیدو و کریستوفر واکن افسانه‌ای بازیگری را خواهیم داشت، بلکه سرانجام تیموتی شالامی را سوار بر یک کرم شن خواهیم دید.


در حالی که بسیاری از به تعویق افتادن اکران فیلم در سال 2023 ناامید شدند، «تلماسه: بخش دوم» به طور اجتناب ناپذیری اولین فیلمی خواهد بود که در سال 2024 باید آن را دید. 


'جنگ داخلی'

12 آوریل

در سال‌های اخیر، A24 در برخی از اصلی‌ترین، متمایزترین و مبتکرانه‌ترین فیلم‌ها پیشرو شده است. این استودیو با به دست آوردن شهرت قوی برای پیشبرد داستان‌های متنوع، قرار است جنگ داخلی را از الکس گارلند، نویسنده 28 روز بعد، در سال انتخابات 2024 به عنوان یک داستان هشداردهنده از اختلافات رو به رشد آمریکا منتشر کند. 

در حالی که جهان با یک فاشیسم پوپولیستی در حال ظهور و ایدئولوژی های شکسته سر و کار دارد، جنگ داخلی این ترس ها را با نشان دادن آنها در یک ویژگی کمتر از دو ساعت در مورد یک ایالات متحده خیالی در میانه درگیری مسلحانه تشدید می کند. جنگ داخلی با بازی کریستن دانست، جسی پلمونز، نیک آفرمن، واگنر مورا و کیلی اسپانی، داستان گروهی از خبرنگاران را روایت می‌کند که در میان یک جنگ داخلی شدید در سراسر کشور سفر می‌کنند. از طریق مبارزه آنها برای بقا، یک جامعه دیستوپیایی با یک حکومت دیکتاتوری پر از شبه نظامیان افراطی که خشونت سیاسی را تداوم می بخشند، آشکار می شود.


با تمایل گارلند به خلق تمثیل های علمی تخیلی هوشمندانه و تیز از جهانی که از خشم و ترس دیوانه شده است، به نظر می رسد که جنگ داخلی غیرت در حال شعله ور شدن است، دلهره آور و بدون شک، آزاردهنده است. اگرچه این یک فیلم ترسناک نیست، اما تابلوی جنگ زده آمریکا پتانسیل این را دارد که از طریق برخی از ایدئولوژی های سیاسی عمیقاً نگران کننده که ضد دستور کارها را پیش می برند، با فضای اجتماعی امروز همسو می شود. از ظاهر تریلر، جنگ داخلی فیلمی شدید و تکان دهنده خواهد بود که پس از تیتراژ می تواند با تماشاگران همراه شود.  


«گودزیلا ایکس کنگ: امپراتوری جدید»

12 آوریل

«گودزیلا ایکس کنگ: امپراتوری جدید» پنجمین قسمت از فرنچایز هیجان‌انگیز MonsterVerse لجندری، قرار نیست تا 12 آوریل 2024 اکران شود، اما خوشبختانه اولین تریلر این فیلم مورد انتظار منتشر شده است.

بعد از معرفی گودزیلا و کینگ کنگ در فیلم‌های جداگانه، این دو موجود عظیم‌الجثه در فیلم «گودزیلا علیه کنگ» در سال 2021 با هم مبارزه کردند، اما به نظر می‌رسد در دنباله بعدی، این دو تایتان برای مبارزه با تهدیدی خطرناک‌تر از هر چیزی که تا به حال دیده‌اند، متحد می‌شوند.


در پایان فیلم قبلی، زمانی که کنگ خانه‌ای در زمین توخالی پیدا کرد، نمی‌دانست که باید برای جایگاه خود در آنجا مبارزه کند - و احتمالاً برای جلوگیری از نابودی دنیای بالا توسط هیولاهای درون آن.


از نظر بازیگران انسانی، ربکا هال، برایان تایری هنری و کایلی هوتل در نقش‌های قبلی خود از این فرنچایز بازمی‌گردند، در حالی که دن استیونز، راشل هاوس، الکس فرنز، فالا چن و مرسی کورنوال برای اولین بار به آن‌ها می‌پیوندند. این فیلم هیولایی علاوه بر دشمن جدید، موجودات ترسناک جدید و صحنه‌های اکشن نفس‌گیری را به نمایش خواهد گذاشت.


'ابیگیل'

19 آوریل

فیلم «ابیگیل» به کارگردانی مت بتینلی-اولپین و تایلر ژیلت، داستان گروهی از آدم‌ربایان را روایت می‌کند که مأموریت می‌گیرند دختر یک شخصیت قدرتمند در دنیای زیرزمینی را برای باج‌گیری بدزدند، اما متوجه می‌شوند که او یک خون‌آشام قدرتمند است. این فیلم با فیلمنامه‌ای از استفن شیلدز و گای بوسیک، بازآفرینی‌ای جذاب و مدرن از فیلم کلاسیک هیولایی «دختر دراکولا» است که ستارگانی از نژادهای مختلف و گروهی فوق‌العاده را به نمایش می‌گذارد.

علاوه بر آلیشا ویر که نقش بالرین خون‌آشام را برعهده دارد، بازیگران فیلم ابیگیل عبارتند از ملیسا باررا (از فیلم جیغ)، دن استیونز (از سریال لژیون)، کاترین نیوتن (از فیلم لیزا فرانکنشتاین)، کوین دوران (از سریال لوک و کلید)، و جانکارلو اسپوزیتو (از سریال بریکینگ بد). فیلم ابیگیل عناصر ترسناک و خشنی را در زمینه‌ای معاصر و هوشمندانه قرار می‌دهد و به بازیگران فوق‌العاده‌اش اجازه می‌دهد تا در میان مضامین تیره‌تر بدرخشند. 


'چالشگران'

26 آوریل

لوکا گوادانینو، کارگردان، در طول یک دهه گذشته پشت برخی از جسورانه‌ترین فیلم‌ها قرار داشته است - از «مرا با نامت صدا کن» تا بازسازی «سوسپیریا» و «استخوان‌ها و همه»، هر کدام از عناوینی که او برای آن‌ها شناخته می‌شود، داستان متمایز خود را دارند، اما لبریز از جنبه‌های قابل شناسایی صمیمیت هستند که تنها گوادانینو می‌تواند آن‌ها را روی پرده به تصویر بکشد. این یکی از دلایلی است که من شخصاً مشتاقانه منتظر آخرین فیلم او، «چلنجرز»، بودم که به دلیل اعتصاب امسال سَگ-اَftra به آوریل 2024 به تعویق افتاد - اما گاهی اوقات، پیش‌بینی می‌تواند نتیجه نهایی را حتی شیرین‌تر کند، و امیدوارم این کمدی-درام عاشقانه یک اثر فوق‌العاده باشد.

زندایا، که همچنین تهیه‌کننده این فیلم است، در نقش تاشی، یک اعجوبه تنیس که خود را بین دو بازیکن دیگر، پاتریک (جاش اوکانر) و آرت (مایک فایست) گرفتار می‌بیند، شخصیتی را به تصویر می‌کشد که قبلاً هرگز از او ندیده‌ایم. بر اساس پیش‌ نمایش‌هایی که تاکنون به ما داده شده، تاشیِ زندیa یک رقیب صریح است، پر از انگیزه و جاه طلبی - تا اینکه مصدومیت باعث بر باد رفتن امیدهای او برای یک حرفه طولانی‌تر می‌شود و او مجبور می‌شود از کنار زمین، پیروزی‌های همسرش را مهندسی کند. این داستانی است که طی چندین سال اتفاق می افتد، زیرا مدارهای تاشی، پاتریک و آرت در جوانی با هم برخورد می کنند، اما زندگی آنها را در مسیرهای مختلفی به هم می ریزد تا اینکه سرنوشت یک بار دیگر آنها را همسو می کند. این فیلم نه تنها قرار است بلندپروازانه‌ترین پروژه گوادانینو تا به امروز باشد، بلکه با موسیقی متن ترنت رزنور و اتیکوس راس، به سمت یک موفقیت بزرگ حرکت می‌کند. 


"مرد پاییزی"

3 می

اگر فیلم مرد پاییزی ساخته شین بلک شما را قانع نکرده باشد که رایان گاسلینگ یکی از بهترین بازیگران مرد کمدی پیشرو در هالیوود است، بازی او در فیلم «باربی» امسال تقریباً به طور قطع این موضوع را تایید کرده است - و خوشبختانه برای ما، به نظر می رسد او مصمم است این روند را ادامه دهد.

«فرشته سقوط‌کرده» (The Fall Guy)، برداشتی دیوید لیچ از سریال کلاسیک دهه 80، در ماه می به سینماها می رسد. داستان یک بدلکار که پس از ناپدید شدن بازیگر نقش اول فیلمش، درگیر راز و رمز می شود. اما این نسخه دیگری از «اکوالایزر» نیست: گاسلینگ به طور کامل آماده است تا خطی را که در «伙چه ها» شروع کرد، ادامه دهد، در نقش یک قهرمان باهوش اما کمی دست و پا چلفی که شیفتگی او به کارگردان فیلمش (امیلی بلانت) او را به کلی از مسیر منحرف می کند. با حضور بازیگرانی مکمل از جمله هانا ودینگهام، آرون تیلور-جانسون و وینستون دوک، به نظر می رسد «فرشته سقوط کرده» قرار است یکی از بزرگترین فیلم های پرفروش تابستان آینده باشد و ثابت کند که هر قهرمانی برای تسخیر قلب تماشاگران نیازی به جدی بودن ندارد. 


«فوریوسا: حماسه مکس دیوانه»

24 می

در سال 2015، جورج میلر، کارگردان استرالیایی، فیلم «مفوریوسا: حماسه مکس دیوانه» را به دنیا معرفی کرد و با احیای فرنچایز پسا-آخرالمانی راکد خود، استاندارد جدیدی را برای میزان هرج و مرج ظریفی که می‌توان به طور قابل تصوری در یک فیلم جای داد، تعیین کرد. نه سال بعد، او قصد دارد با «فوریوسا: حماسه مکس دیوانه»، یک پیش درآمد اسپین‌آف که دوران جوانی امپراتور یاغی و بی باک «جاده خشم» را دنبال می‌کند، دوباره این کار را انجام دهد.

این فیلم با برخی ریسک‌ها همراه است: اول اینکه، مکسی در آن حضور ندارد. پرش به عقب در زمان به این معنی است که آنا تیلور جوی جایگزین شارلیز ترون نمادین، نقش اصلی را بر عهده می‌گیرد. و در حالی که فیلم‌های گذشته «مکس دیوانه» همیشه به‌عنوان تجدید اختراع جزئی از آنچه قبلاً آمده بود عمل می‌کردند، به نظر می‌رسد «فوریوسا: حماسه مکس دیوانه تا حد زیادی هم‌خوان با «جاده خشم» است. حتی آن فیلم، شخصیت شرور یعنی ایمورتان جو و ارتش پسران جنگ او را بازمی‌گرداند. اما حتی اگر در نهایت فقط «بیشتر» از «جاده خشم» باشد، واقعاً چه کسی می‌خواهد شکایت کند؟ (قطعا من نه!)


در سن 78 سالگی، میلر همچنان یکی از هیجان‌انگیزترین کارگردانان سینما باقی مانده است. تیلور جوی خشم خاص خود را دارد که به نظر می‌رسد با این نقش مطابقت دارد. و حتی خود «ثور»، کریس همسورث استرالیایی، با یک بینی مصنوعی و موهای صورت ژولیده وارد میدان می‌شود که به ما این فکر را می‌اندازد که او به خوبی جا خواهد افتاد.


حالا برای چهار دهه، سرزمین بایر زخم‌خورده و آتشین میلر به عنوان یکی از جذاب‌ترین دنیاهای سینما عمل کرده است. معتادان به فیلم‌های اکشن باید از سفر به عقب به هر زمانی که او می‌خواهد ما را ببرد، هیجان‌زده شوند.


"پادشاهی سیاره میمون ها"

24 می

زمانی که فرنچایز بازسازی‌شده‌ی «سیاره میمون‌ها»ی استودیوی قرن بیستم بیش از یک دهه پیش برای اولین بار راه‌اندازی شد، پیش‌بینی موفقیت باورنکردنی آن دشوار بود - نه تنها برای احیای این دنیای علمی-تخیلی، بلکه برای اعتبار بخشیدن بیشتر به حرفه‌ی بازیگری با موشن-کپچر. شخصیت سزار بدون اندی سرکیس که نقش میمونی را بازی می‌کرد که به حکومت بر انسان‌ها می‌رسد، به خوبی جواب نمی‌داد، و افزودن اجراهای موشن-کپچر همچنین عمق تازه‌ای به شخصیت‌ها بخشید و به‌طور مؤثری دنیای «سیاره میمون‌ها» را بسیار غنی‌تر کرد.

حالا، با فیلم «قلمرو سیاره میمون‌ها» در سال آینده، وس بال کارگردانی فیلمی را بر عهده می‌گیرد که حدود 300 سال پس از پایان به یاد ماندنی (و اشک‌آور) سفر سزار اتفاق می‌افتد. همه چیز حتی از زمانی که میمون‌ها برای اولین بار به بهشت خود هدایت شدند، متفاوت‌تر به نظر می‌رسد. انسان‌ها به وضعیتی وحشیانه پس‌رفت کرده‌اند و تعالیم سزار توسط یک شامپانزه‌ به نام پروکسیموس سزار (با بازی کوین دوران) که با کشف فناوری بسیاری از میمون‌ها را به سمت خود جلب کرده، تحریف شده است. نوآ (با بازی اوون تیگ)، یک شامپانزه‌ی دیگر، خود را در کنار متحدی غیرمنتظره، انسان به نام مای (با بازی فریدا آلن از سریال ویچر) می‌بیند تا میمون‌ها و انسان‌ها را برای همیشه متحد کند. زندگی در این دنیا برای سه فیلم قبلی هیجان‌انگیز بوده است، و بر اساس تیزرهایی که تاکنون دیده‌ایم، من کاملاً مشتاقانه منتظر بازگشت به «سیاره میمون‌ها» برای قسمت دیگری از این داستان حماسی هستم. 


"بالرین"

7 ژوئن

فیلم «رقصنده» که بین وقایع «جان ویک: فصل 3» و «جان ویک: فصل 4» روایت می‌شود، قرار است تماشاگران را با یک قاتل حرفه‌ای جدید در دنیای همیشه در حال گسترش «جان ویک» آشنا کند. آنا د آرماس در نقش شخصیت اصلی، رونی، یک بالرین سابق که حالا به یک قاتل تبدیل شده، بازی می‌کند. رونی پس از به قتل رسیدن کل خانواده‌اش به دنبال انتقام است.

از آنجایی که «رقصنده» قبل از آخرین حضور احتمالی کیانو ریوز در نقش جان ویک در «جان ویک: فصل 4» روایت می‌شود، طرفداران این شخصیت می‌توانند انتظار داشته باشند که او در فیلم جدید هم حضور داشته باشد - حضوری که ما به طور اختصاصی در سال 2022 فاش کردیم. علاوه بر د آرماس و ریوز، «رقصنده» از بازیگران فوق‌العاده‌ای بهره‌مند است، از جمله آنجلیکا هاستون، گابریل بیرن، لانس ردیک، کاتالینا ساندینو مورنو، نورمن ریداس و ایان مک‌شان - که برخی از آن‌ها نقش‌های محبوب خود را در دنیای «جان ویک» دوباره بازی می‌کنند.


با گسترش جهان «جان ویک»، چه با «رقصنده» و چه با «قاره continenta»، چاد استالسکی بیشتر نقش تهیه‌کننده را در فیلم «رقصنده» بر عهده گرفته است و لن ویزمن برای کارگردانی فیلمنامه‌ای که توسط شی هتن نوشته شده، وارد کار شده است. 


"Hit Man"

7 ژوئن

ریچارد لینکلیتر تهیه‌کنندگی و کارگردانی فیلم Hit Man را بر عهده داشت، یک فیلم هیجان‌انگیز رام-کام با بازی گلن پاول در نقش یک پلیس مخفی که در نقش یک قاتل ظاهر می‌شود. ماموریت او زمانی که سعی می کند زنی را نجات دهد پیچیده می شود. در این فیلم آدریا آرجونا، آستین آملیو، رتا و مولی برنارد نیز حضور دارند. این فیلمنامه که بر اساس مقاله اسکیپ هالندزورث در ماهنامه تگزاس در سال 2001 به همین نام ساخته شده، توسط لینکلیتر و پاول نوشته شده است. اکران گسترده Hit Man از زمانی که برای اولین بار در جشنواره بین المللی فیلم ونیز در سال 2023 اکران شد، به شدت مورد انتظار منتقدان و طرفداران بوده است.

 فیلمی که قبلاً از نمایش های جشنواره خود با استقبال جهانی روبرو شده است، Hit Man به عنوان یک فیلم خنده دار، "فریبنده تاریک" توصیف شده است. فیلمی که به خوبی توانایی های بازیگری پاول را به نمایش می گذارد. پاول در سال های اخیر بازی های درخشانی در فیلم هایی مانند Top Gun: Maverick و Apollo 10 1⁄2: A Space Age Childhood (یک فیلم دیگر لینکلیتر) ارائه کرده است. به این واقعیت اضافه کنید که فیلمساز تحسین شده ای مانند لینکلیتر بر صندلی کارگردانی نشسته است، و به راحتی می توان فهمید که چرا انتظار می رود Hit Man یکی از بهترین فیلم های سال باشد.


"Inside Out 2"

14 ژوئن

2024 برای پیکسار با شرایط عجیبی آغاز می‌شود. به نظر می‌رسید آخرین فیلم آن‌ها، «عنصری» در سال 2023، در گیشه شکست خواهد خورد، اما به تدریج به پرفروش‌ترین فیلم این استودیو در نیم دهه اخیر تبدیل شد. فیلم قبلی آن، «لایت‌یر» در سال 2022، اولین دنباله ناامیدکننده پیکسار از نظر مالی بود، در حالی که پروژه‌های اورجینال اخیر آن‌ها، «قرمز شدن»، «لوکا» و «روح»، مستقیماً به دیزنی پלוס رفتند (اگرچه آن‌ها در اوایل سال 2024 اکران سینمایی هم خواهند داشت).

در حال حاضر، به نظر می‌رسد در مورد پیکسار، موارد مطمئن به عدم قطعیت تبدیل شده‌اند، در حالی که پروژه‌های اورجینال دوباره شروع به نشان دادن ارزش خود کرده‌اند. پس همه این‌ها برای جدیدترین دنباله آن‌ها، «درون ذهن 2»، چه معنایی دارد؟


«درون ذهن 2» ما را دوباره به درون ذهن رایلی می‌برد که اکنون یک نوجوان است و با انواع احساسات جدید از جمله اضطراب (با صدای مایا هاوک) دست و پنجه نرم می‌کند. وظایف کارگردانی را Kelsey Mann، سرپرست بخش داستان‌پردازی پیکسار و عضو تیم ارشد خلاق پیکسار، از پیت داکتر تحویل گرفته است، در حالی که Meg LeFauve، هم‌نویسنده اولین فیلم، وظایف نویسندگی دنباله را به تنهایی بر عهده می‌گیرد. همچنین جالب اینجاست که در حالی که امی پولر، فیلیس اسمیت و لوئیس بلک به ترتیب در نقش‌های جوی، غم و عصبانیت بازخواهند گشت، بیل هدر و Mindy Kaling پس از اختلاف دستمزد دیگر به عنوان ترس و انزجار بازنخواهند گشت و تونی هیل و لیزا لاپیرا جایگزین آن‌ها خواهند شد.


«درون ذهن» به سرعت به یکی از محبوب‌ترین آثار پیکسار و یکی از معدود فیلم‌های انیمیشنی تبدیل شد که تا به حال نامزد دریافت جایزه بهترین فیلمنامه اورجینال اسکار شده است. مدتی است که پیکسار یک موفقیت بزرگ در گیشه نداشته است، اما «درون ذهن 2» می‌تواند قالب اخیر را بشکند. 


"یک مکان آرام: روز اول"

28 ژوئن

با دو فیلم موفق در ژانر وحشت، فرنچایز «یک مکان آرام» با فیلم «یک مکان آرام: روز اول» قرار است مخاطبان را به روزی که همه چیز شروع شد، بازگرداند. طرفداران در ابتدای «یک مکان آرام 2» نگاهی اجمالی به آن روز سرنوشت‌ساز انداختند، در حالی که بقیه فیلم مدت کوتاهی پس از وقایع فیلم اصلی اتفاق می‌افتد. با این حال، سومین فیلم به‌عنوان اسپین‌آف از فیلم‌های قبلی عمل می‌کند و گروه جدیدی از بازماندگان را در اولین روزهای حمله دنبال می‌کند.

اگرچه هنوز جزئیات زیادی در مورد داستان فاش نشده است، انتظار می‌رود «روز اول» به برخی سوالات قدیمی در مورد موجودات فضایی و اینکه چگونه آن‌ها بخش زیادی از بشریت را در کمتر از 100 روز نابود کردند، پاسخ دهد.


این همچنین اولین قسمتی خواهد بود که جان کراسینسکی و همسرش امیلی بلانت در آن حضور ندارند. با این حال، جای نگرانی نیست، «روز اول» همچنان بازیگران فوق‌العاده‌ای دارد که مطمئناً تماشاگران را میخکوب صندلی‌هایشان نگه می‌دارد. این فیلم با بازیگران اصلی لوپیتا نیونگویی (از فیلم «ما»)، جوزف کوئین (از سریال «چیزهای عجیب») و الکس وولف (از فیلم «موریثی») که همگی از بازیگران مطرح ژانر وحشت هستند، ساخته شده است. کراسینسکی همچنین برای کارگردانی پیش درآمد باز نخواهد گشت، با این حال، او آن را به دستان کارگردان بااستعداد فیلم «خوک»، مایکل سارنوسکی می‌سپارد. 


'Twisters'

19 جولای

در کودکی آرزو داشتم دکتر جو هاردینگ بشوم و با تبدیل شدن به یک دنبال کننده توفان، والدینم را ناامید کنم، بنابراین فیلم «گردباد» برای من حکم «همشهری کین» را داشت. شاید این اغراق باشد، اما این فیلم کلاسیک 1996 قطعاً بعد از آنکه این فیلم پرهیجان گیشه را درنوردید، همه ما را با حسرت و علاقه‌ای عمیق نسبت به آن دوران رها کرد. «گردباد» با به کارگیری جلوه‌های ویژه مفهومی که واقع‌گرایی را با داستانی هیجان‌انگیز تقلید می‌کرد، در جایگاه خودش بی‌نظیر بود. به طور طبیعی، این فیلم در دام احیای مجدد هالیوود گرفتار شده است و تابستان آینده فیلم مستقل خود را با داستانی کاملاً اورجینال اکران خواهد کرد.

در حالی که این موضوع ممکن است برخی از طرفداران سرسخت را بترساند، فیلم آینده «گردباد» به کارگردانی لی آیزاک چونگ، کارگردان فیلم «میناری»، بسیار محرمانه بوده و جزئیات کمی در مورد آن به اشتراک گذاشته شده است - البته تا به حال. این فیلم با بازی گلن پاول و دیزی ادگار جونز، لزوماً اشاره‌ای به اثر اصلی نخواهد داشت، اما بازیگران و فیلمنامه‌نویس مارک ال. اسمیت (از فیلم «گ revenant») از آن زمان در مصاحبه‌های متعدد به اشتراک گذاشته‌اند که فیلم همان مضامین کلی را که اثر اصلی پوشش می‌داد، در بر خواهد گرفت. اما فیلمبرداری آن با گذشت تقریباً 30 سال به این معنی است که جلوه‌های ویژه بسیار پیشرفته‌تر خواهند بود و جزئیات پیچیده و دقیق‌تری را در مورد این طوفان‌ها و گردبادهای خطرناک به ما نشان می‌دهند. گرمایش زمین و تمام آموخته‌های ما را در مورد آب و هوای در حال تحول در نظر بگیرید، و می‌توانیم تضمین کنیم که پیش‌بینی توفانی از احساس ناتوانی در برابر نیروهای فاجعه‌بار، به‌روزرسانی قوی و شایسته‌ای را برای مخاطبان نسبت به اثر اصلی ارائه می‌کند. 


"ددپول 3"

26 جولای

رایان رینولدز برای بازی در نقش وید ویلسون متولد شد، مرک با دهانی که به همان سرعتی که دور بی و آرتور تکان می‌دهد (البته کاتاناهایش) کنایه‌های طعنه‌آمیز و تک‌خط‌های ظالمانه می‌پرد. این فرنچایز با درجه R، نفسی از هوای عجیب و غریب در دنیای تمیز و معمولی مارول است و قسمت سوم قرار است چیزی را به ما ارائه دهد که هرگز فکر نمی‌کردیم آنقدر خوش شانس باشیم که در صفحه بزرگ حضور داشته باشیم: یک ولورین واقعی. و ددپول همکاری می کنند.

درست است! هیو جکمن در حال بازگشت به شخصیت نمادین X-Men خود است. اما قبل از اینکه عصبانی شوید، این قبل از وقایع لوگان اتفاق می افتد، بنابراین پایان تلخ و شیرین فیلم جیمز منگولد همچنان پابرجاست. اگر هیو جکمن و رایان رینولدز با کت و شلوارهای دقیق کمیک برای هیجان زده کردن شما کافی نبود، جنیفر گارنر در نقش الکترا دوباره بازی خواهد کرد. به علاوه، اما کورین، ستاره The Crown and A Murder at the End of the World، اولین بازی خود را در مارول به عنوان یک شخصیت شرور مرموز انجام می دهد و همچنین متیو مک فادین از Succession در نقشی ناشناخته. آه، ما اکنون می توانیم تحقیر ولورین نسبت به ددپول را احساس کنیم!  


"بیگانه: رومولوس"

16 آگوست

با وجود گذشتن چند روز از انتهای سال 2023، هنوز هیچ نشانه‌ای از ساخته شدن دنباله «بیگانه: کاvenant» وجود ندارد، و صادقانه بگویم، این وحشتناک است. ریدلی اسکات بخش خوبی از دهه 2010 را صرف تراشیدن گوشه‌ای عجیب و بحث‌برانگیز از دنیای «بیگانه» کرد، گوشه‌ای پر از وحشت لاوکرافتی باستانی و مضامین عجیب و غریب برای این فرنچایز. از همه بهتر، شاهد اجرای مایکل فاسبندر در نقش اندروید یخی و شیطون، دیوید، بودیم که برخی از بهترین بازی‌های خود را ارائه کرد. حالا، این مجموعه همه این‌ها را پشت سر می‌گذارد و بدون کارگردانی اسکات به سمت مسیر جدیدی حرکت می‌کند. و به خاطر چی؟ به جای آن چه چیزی به دست می‌آوریم؟ اوه... یک فیلم «بیگانه» از فده آلوارز؟ باشه، من را ثبت نام کنید.

«بیگانه: رومولوس»، درست مثل «پرومتئوس»، این فرنچایز را به مسیر جدیدی هدایت می‌کند، شخصیت‌های تازه‌ای را معرفی می‌کند که قبلاً هرگز آن‌ها را ندیده‌ایم و (امیدواریم) کار جدیدی انجام می‌دهد. دیدن یک بیگانه که مثل همیشه پرسه می‌زند و آدم‌ها را می‌کشد، جالب خواهد بود، اما با توجه به اینکه این نهمین قسمت است، آن‌ها باید به نحوی چرخ را دوباره اختراع کنند. اگر این فقط یک فیلم اسلشر با یک (یا چند) بیگانه باشد، حداقل آلوارز کسی است که سکان را در دست دارد. او همان کسی است که بازسازی خشن «دیو مرده» در سال 2013 و فیلم هیجان‌انگیز کلاسیک دهه 2010، «نفس نکش»، را ارائه کرد، بنابراین از نظر وحشت، اصلاً نگران نیستیم.


جز این‌که «رُومولوس» بین «بیگانه» و «بیگانگان» جریان دارد، چیز زیادی در مورد آن نمی‌دانیم، اما... ما واقعاً لازم نیست بیشتر بدانیم. تنها چیزی که نیاز دارید بدانید این است که فده آلوارز یک فیلم بیگانه می‌سازد (فیلمی که کایلی اسپانی، بازیگر نقش پریس در آن بازی می‌کند!). با در نظر گرفتن این موضوع، مطمئن باشید که همه ما وقتی این فیلم در ماه اوت به سینماها می‌رسد، آنجا خواهیم بود. 


«بیتل جویس 2»

6 سپتامبر

بعد از یک پروسه‌ی طولانی و پر زحمت برای ساخت فیلم، بیتلجوس 2، به کارگردانی تیم برتون، قراره در تاریخ 6 سپتامبر 2024 روی پرده‌ی سینما بره. مایکل Keaton قراره دوباره در نقش بیو-جن‌گیر بدذات ظاهر بشه، در کنار بازیگر تازه‌کار جنا اورتگا که نقش دختر لیدیا دیتز (وینونا رایدر) رو بازی می‌کنه. 

کاترین اوهارا هم قراره دوباره در نقش دلیا دیتز بازی کنه. در حالی که نسخه‌ی اول فیلم از نظر منتقدان و فروش موفق بود و بعد از اون چندین محصول جانبی دیگه هم ساخته شد، از جمله نمایش موزیکال برادوی که نامزد جایزه‌ی تونی شد، ساختن این دنباله کار ساده‌ای نبوده. برتون در نوامبر 2023 اعلام کرد که بالاخره فیلم‌برداری دنباله رو تموم کرده. آیا این دنباله‌ی مورد انتظار می‌تونه دوباره عشق تماشاچی‌ها رو به شخصیت کلاسیک Keaton جلب کنه؟ آیا بیتلجوس برای مدت طولانی‌تری نسبت به فیلم اورجینال دهه‌ی 80 روی پرده ظاهر می‌شه؟ فقط زمان نشون می‌ده...


جوکر: جنون دو نفر

4 اکتبر

در سال 2019، کارگردان تاد فیلیپس ثابت کرد که با کارگردانی و هم‌نویسندگی «جوکر»، داستانِ مبدأ تکان‌دهنده، آزاردهنده و پرجزئیاتِ شخصیت شرور نمادین بتمن، بسیار فراتر از سه‌گانه‌ی «خماری» است. اجرای خواکین فینیکس در نقش آرتور فلک، با هر تصویر دیگری از شخصیتِ آینده‌ی «شاهزاده‌ی دلقک جنایت» متفاوت بود و به‌حق، جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد اسکار را برای او به ارمغان آورد. در دنیای کمیک‌های دی‌سی داستان‌های زیادی وجود دارد که می‌توان فراتر از یک فیلم آن‌ها را ادامه داد، اما «جوکر» از بسیاری جهات، به نظر خودبسنده و کامل می‌رسید (یا حداقل این‌طور به نظر می‌رسید).

حالا با گذشت چهار سال، فینیکس و فیلیپس با دنباله، «جوکر: جنون دو نفره» بازمی‌گردند. (این عنوان در زبان فرانسه به معنای «دیوانگی برای دو نفر» است که به بیماری روانی‌ای اشاره دارد که در آن دو نفر توهم مشترک را تجربه می‌کنند.) جزئیات خاصِ طرح دنباله تا حد زیادی مخفی نگه داشته شده است، به جز چند مورد مهم. لیدی گاگا در نقش دکتر هارلین کوینزل، روان‌پزشکِ شیفته‌ی این شخصیت شرور، که بعدها لقب هارلی کوئین را می‌گیرد، به گاتهام‌سیتی می‌رود. برندن گلیسون و کاترین کینر نیز به بازیگران این فیلم اضافه می‌شوند، در کنار بازگشت زازی بیتس. راستی، یک چیز دیگر: این فیلم یک موزیکال است. 


"گلادیاتور 2"

22 نوامبر

ریدلی اسکات با وجود 86 سال سن، به نظر نمی‌رسد که کم‌کار شده باشد، و خب، چرا هم باید کم‌کار شود؟ او یک نماد فیلمسازی است. «گلادیاتور 2»، دنباله‌ی مورد انتظار فیلم برنده‌ی بهترین فیلم در سال 2001، راسل کرو را با گروه بازیگری برجسته‌ی دیگری جایگزین می‌کند، از جمله پدرو مسکال، پدرو پاسكال، جوزف کوئین و دنزل واشنگتن، برنده‌ی دو جایزه‌ی اسکار. 

شاید اسکات از نظر ثبات کیفیت، کارگردان‌ترین کارگردان سینما نباشد، او کارگردانی برخی از آثار کلاسیک ماندگار را برعهده داشته است، اما در عین حال فیلم‌های ضعیف‌تری هم ساخته است. برای مدتی نمی‌دانیم که «گلادیاتور 2» در کجای این طیف قرار خواهد گرفت، اما یک چیز مسلم است، این فیلمی است که باید روی بزرگ‌ترین پرده‌ی سینما که ممکن است، دیده شود. 


"شرور: قسمت اول"

27 نوامبر

واقعا باورنکردنیه که قبل از اینکه نسخه سینمایی موزیکال موفق برادوی «شرقی» را روی پرده نقره‌ای ببینیم، شاهد فیلم‌های «عزیز ایوان هانسن» و «گربه‌ها» بودیم، اما بالاخره در اواخر سال 2024، قسمت اول «شرقی» را خواهیم دید (اینکه چرا این داستان هر شب روی صحنه در یک اجرا قابل نمایش است، اما فیلم باید در دو قسمت دیده شود، حدس می‌زنم باید منتظر دیدن باشیم).

«شرقی»، به کارگردانی جان ام. چو (کارگردان فیلم‌های «برقص تا 2:خیابان‌ها»، «آسیایی‌های پردار دیوانه» و «در ارتفاعات») اساساً داستان مبدأ جادوگر بدجنس غرب است که توسط سینتیا اریوو بازی می‌شود. این اقتباس از بازیگران تاثیرگذاری برخوردار است، از جمله آریانا گرانده در نقش گالیندا آپلند (یا همان گلیندا خوب)، جاناتان بیلی، میشل یئو، بویان یانگ و در انتخابی عالی، جف گلدبلوم در نقش جادوگر شگفت‌انگیز از سرزمین اُز. همانطور که در سال‌های اخیر دیده‌ایم، اقتباس‌های موزیکال می‌توانند بسیار خوب (مثل «داستان وست‌ساید» به کارگردانی استیون اسپیلبرگ) یا بسیار بسیار بد باشند (باز هم، «گربه‌ها»)، اما با توجه به تیم پشت این فیلم، به نظر می‌رسد «شرقی: قسمت 1» از فیلم‌های خوب است.


"ارباب حلقه ها: جنگ روهیریم"

13 دسامبر

برای بیش از دو دهه، ماه دسامبر همیشه با «ارباب حلقه‌ها» هم‌ معنی بوده است، و دسامبر 2024 با انیمیشن سینمایی کاملاً جدید «ارباب حلقه‌ها: نبرد روهیریم» قرار است تمام آن احساسات را دوباره زنده کند. در حالی که «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» با کاوش در ضمائم کتاب، شادی زیادی را برای طرفداران تolkien در صفحه‌ی نمایش کوچک به ارمغان آورده است، «نبرد روهیریم» اولین پروژه‌ای است که از زمان «ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه» به کارگردانی پیتر جکسون به این سه‌گانه مرتبط می‌شود.

این فیلم انیمیشن که 261 سال قبل از وقایع «ارباب حلقه‌ها: دو برج» روایت می‌شود، داستان هلم چکش‌افکن (با صداپیشگی برایان کاکس) - شاه افسانه‌ای روهان را روایت می‌کند که با ارتشی از دونلندی‌های شرور به رهبری وولف بی‌رحم (با صداپیشگی لوک پسکالینو) روبرو می‌شود. «نبرد روهیریم» همچنین شاهد بازگشت میراندا اتو در نقش ائووین است که وقایع دلخراش فیلم را روایت می‌کند. ارباب حلقه‌ها: نبرد روهیریم در 13 دسامبر 2024 در ایالات متحده اکران خواهد شد. 


"موفاسا: شیر شاه"

20 دسامبر


در سال‌های اخیر، دیزنی کارگردان‌های جذابی را برای ساخت لایو اکشن‌های خود از انیمیشن‌های کلاسیک پیدا کرده است. دیوید لوری، کارگردان فیلم‌های «داستان شبح» و «شوالیه سبز»، فیلم‌های «پیت اژدها» و «پیتر پن و ونندی» را ساخته است؛ کریگ گیلسپی، کارگردان فیلم «من، تونیا» فیلم «کروئلا» را کارگردانی کرد؛ و بله، گای ریچی در سال 2019 بازسازی « علاءالدین » را ساخت. اما یکی از عجیب‌ترین استخدام‌ها برای این بازسازی‌ها، بری جنکینز، کارگردان فیلم‌های «مهتاب»، «اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند» و «راه‌آهن زیرزمینی» است که اولین فیلم خود را در شش سال اخیر با «موفاسا: شیرشاه» می‌سازد.

برخی از بهترین لایو اکشن‌های دیزنی، کارگردان‌های تأثیرگذاری داشته‌اند که روایت خاص خود را به داستان‌های محبوب آورده‌اند (برای مثال به عناوین بالا نگاه کنید)، و به نظر می‌رسد جنکینز در این داستان درباره‌ی ظهور موفاسا در سرزمین غرور، همین کار را انجام می‌دهد. آرون پیر، بازیگر فیلم «راه‌آهن زیرزمینی» صداپیشگی موفاسای جوان را برعهده خواهد داشت، در حالی که کوین هریسون جونیور نقش اسکار جوان را بازی می‌کند، در حالی که ست روگن، بیلی Eichner و جان کانی دوباره نقش‌های پومبا، تیمون و رافیکی را بازی خواهند کرد. مدت‌هاست که فیلم جدیدی از جنکینز ندیده‌ایم، و به نظر می‌رسد این فیلم کاملاً متفاوت از هر چیزی باشد که کارگردان تا به حال ساخته است. 


"نوسفراتو"

25 دسامبر

رابرت اگرز با «نوسفراتو»، شاهکاری در ژانر وحشت که تقریبا در گذر زمان گم شده بود، دوباره قمار می‌کند. این فیلمی است که سال‌ها درباره‌اش بحث شده و انتظارات زیادی را به دوش می‌کشد. کارگردان پیش‌تر گفته است که با این اثر قصد دارد خودش را به چالش بکشد و با در نظر گرفتن میراثی که اکنون بر دوش دارد، صادقانه بگویم، این فیلم چیزی کم ندارد. این دومین بازسازی از فیلم اصلی 1922 است که خود اقتباسی از رمان دراکولای 1897 اثر برام استوکر بود، هرچند نمی‌توانست رسما این را اعلام کند.

 داستان فیلم در مورد کنت اورلوک (با بازی بیل اسکارسگارد) خون‌آشام نمادین است که به زودی بر دنیایی بی‌خبر رها خواهد شد. ویلم دافو نیز در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازد، کسی که قبلاً در فیلم جذاب «سایه خون‌آشام» در سال 2000 خود این شخصیت را به تصویر کشیده بود، اما اکنون در نقش پروفسور آلبرت ابرهارت فون فرانتز، شکارچی خون‌آشام، ظاهر می‌شود. این فیلم یکی از آن فیلم‌هایی است که حتی با وجود تغییر نگرش ما به خون‌آشام‌ها روی پرده در تنها چند سال اخیر، باید با بار تاریخ سینمای چند دهه مقابله کند. هر چه که این تجسم جدید بشود، ما آماده‌ایم تا از تمام آنچه ارائه می‌دهد، لذت ببریم. 


"نوع مهربانی"

TBA

اطلاعات زیادی در مورد Kinds of Kindness وجود ندارد، اما بعد از فیلم Poor Things عالی، تنها چیزی که واقعاً باید بدانیم این است که یورگوس لانتیموس و اما استون دوباره با هم همکاری می کنند. چیزی که ما می دانیم این است که Kinds of Kindness یک فیلم گلچینی است که توسط لانتیموس به همراه او به نام The Killing of a Sacred Deer، The Lobster و نویسنده Dogtooth افتیمیس فیلیپو نوشته شده است. 

علاوه بر استون، در فیلم Kind of Kindness جسی پلمونز، ویلم دفو (که طبق گزارش ها برای یک صحنه توسط استون 20 سیلی خورد)، مارگارت کوالی، هانگ چاو، جو آلوین، مامودو آتی و هانتر شفر نیز حضور دارند. چه کسی می‌داند «انواع مهربانی» چه ایده‌های دلخراشی برای ما دارد، اما تنها چیزی که باید بدانیم این است که خوشبختانه، به نظر نمی‌رسد که لانتیموس به این زودی‌ها ک


برچسب :
فیلم های سال 2024 ، فیلم  2024 ، دانلود فيلم ،

نظراتمطالب مرتبط


  برای حمایـت از مـا کلیـک کنـید